Maniac Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
15 Ara 2016
Yazar

Maniac Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Emmy ödüllü ABD'li yönetmen ve senarist Cary Fukunaga tarafından oluşturulan 'Maniac' Netflix'in sitcom türündeki kara mizah dizilerinden biridir.

Daha önce True Detective'in üretiminde görev alan ve yönetmenliğini yapan Fukunaga ile birlikte Jonah Hill, Emma Stone, Michael Sugar, Doug Wald, Kruke Kristiansen, Anne Kolbjornsen, Espen PA Lervaag, Kjetil Indegard ve Ashley Zalta yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Patrick Somerville (The Leftovers, The Bridge, 24: Live Another Day) senaryo geliştirmesine katkıda bulunmaktadır. Çekimlerini Fukunaga'nın yapacağı gösterinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacaktır. Paramount Television ve Anonymous Content şirketleri tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 30 dakika sürmektedir.

2014 yapımı bir Norveç komedi dizisi olan "Maniac" Netflix için yeniden uyarlanmıştır. Orjinal yaratıcıları Espen PA Lervaag ve Håkon Bast Mossige ikilisidir. 23 Ocak 2016 tarihinde siparişleri verilmiş, Amerikalı romancı ve kısa öykü yazarı Patrick Somerville senaryoyu geliştirmeye başlamıştır.

Oyuncu kadrosu henüz netleşmeyen dizinin başrollerinde, ABD'li sinema oyuncusu Jonah Hill (Superbad, Knocked Up, Funny People, Get Him to Greek, Moneyba) ve film yıldızı Emma Stone'un (Superbad, La La Land,Zombieland, The Amazing Spider-Man) rol alacağı açıklanmıştır. Her iki oyuncu da Oscar, Altın Küre ve BAFTA'ya aday gösterilmiş ve "Superbad" filminde birlikte rol almışlardır.

Dizi, aslında akıl hastanesinde tutulan fakat hayallerinde farklı bir hayatı yaşayan bir adamla ilgilidir.

Bu Haber Toplam 537 Defa Okunmuştur.

[Geri Dön]


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


DİZİ MAGAZİN


SPONSOR

Dizibox