Dizi Puanı: 4.9/10 (48.5%) (34 Oy)

A Series of Unfortunate Events Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
03 Eki 2016
Yazar

A Series of Unfortunate Events Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Çocuk romanları yazarı Daniel Handler'ın (takma adı Lemony Snicket) aynı adlı romanından uyarlanan 'A Series of Unfortunate Events' Netflix'in yaklaşan fantezi-drama türündeki dizilerinden biridir.

Dilimize "Talihsiz Serüvenler Dizisi" olarak çevrilen gösterinin senaryo geliştirmesini ve TV uyarlamasını "Hand of God", "True Blood", "Nurse jackie" dizi çalışmaları ile bilinen, Amerikalı senarist ve yapımcı Mark Hudis yapmıştır. Daniel Handler ve film yönetmeni Barry Sonnenfeld (Men in Black, Dead Boss) yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Başlangıçta ilk sezon on üç bölüm olarak planlanmış ancak sonrasında sekize düşürülmüştür. Dizinin üretimini Paramount Television şirketi yapmaktadır.

Kitap, 2004 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştır. Çekimlerini Brad Silberling'in yaptığı filmin başrollerini Jim Carrey ve Meryl Streep paylaşmıştır. Yaklaşık 209 milyon dolar hasılat yapan filmin, kullanılan 158.265 oy ile IMDB puanı 10 üzerinden 6.8'dir.

Başrolünü "How I Met Your Mother" dizisinde canlandırdığı "Barney Stinson / Dr. John Stangel" karakteri ile bilinen ve dört kez Emmy Ödülü kazanan Neil Patrick Harris ile Malina Weissman'in (Supergirl) paylaştığı dizide ayrıca Louis Hynes, K. Todd Freeman, Patrick Warburton (Crowded), Aasif Mandvi (The Brink), John DeSantis (Van Helsing, Falling Skies), Usman Ally (Madam Secretary) ve Mary Black rol almaktadır.

Dizide, son derece zengin ailelerini gizemli bir yangında kaybettikten sonra "Kont Olaf" isimli esrarengiz akrabalarının yanına gönderilen "Baudelaire" soyadlı üç yetim çocuğun hikayesi anlatıyor. Onlar, ailelerinden kalan mirası kullanabilmek için en büyük kardeşlerinin reşit olmasını beklemektedir. Bir yandan ailelerinin ölümü ile ilgili karanlık sırları ortaya çıkarmaya çalışırken diğer yandan sahip oldukları geleceği ellerinden almaya çalışan "Kont Olaf" ile uğraşmak zorunda kalırlar.

Bu Haber Toplam 1920 Defa Okunmuştur.

[Geri Dön]


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


DİZİ MAGAZİN


Yabancı Dizi Listeleri
Onay Alan ve İptal Edilen Yabancı Diziler Tablosu
2017 Yılında Çıkan Yabancı Diziler
2016 Yılında Çıkan Yabancı Diziler
2015 Yılında Çıkan Yabancı Diziler
Yakında Çıkacak Yabancı Diziler
En İyi Yabancı Diziler (IMDB)
Dizi Takvimi - Yabancı Dizilerin Başlama Tarihleri

SPONSOR

Dizibox