Dizi Puanı: 5.1/10 (51.2%) (33 Oy)

The Big Bang Theory Konusu - Tanıtım (Dizi 2007)

Tarih
09 Tem 2016
Yazar

The Big Bang Theory Konusu - Tanıtım (Dizi 2007)

Chuck Lorre ve Bill Prady ikilisi tarafından oluşturulan 'The Big Bang Theory' CBS'nin sitcom türündeki komedi dizilerinden biridir.

İlk kez 24 Eylül 2007 tarihinde ekranlara giriş yapan dizide ikili ile birlikte Steven Molaro yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Faye Oshima Belyeu'nun yapımcısı olduğu dizinin bölümleri ortalama 18-24 dakika sürmektedir. Üretimini ise Chuck Lorre Productions ve Warner Bros. Television şirketleri yapmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Johnny Galecki (Roseanne), dört kez Emmy ve bir kez Altın Küre ödülü kazanan Jim Parsons, Kaley Cuoco (8 Simple Rules), Simon Helberg (Derek and Simon), Kunal Nayyar, Sara Gilbert (Roseanne), Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman (Ugly Betty) ve Laura Spencer (Switched at Birth) olarak sıralanmaktadır.

Kaliforniya'nın Pasadena şehrinde geçen dizi 5 ana karakteri merkezine alır. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde çalışan, aynı evde yaşayan iki üstün zekalı deneysel fizikçi Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) ve teorik fizikçi Sheldon Cooper (Jim Parsons), garson ve oyunculuğa hevesli karşı komşuları Penny (Kaley Cuoco),  Leonard ve Sheldon'ın uzay mühendisi olan ortak arkadaşları Howard Wolowitz (Simon Helberg) ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali (Kunal Nayyar).  Bu dört erkeğin bilime olan ilgileri ve üstün zekaları ile Penny'nin sosyal beceri ve normal davranışları yan yana gelince komik sonuçlar doğurur.

Bu Haber Toplam 933 Defa Okunmuştur.

[Geri Dön]


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


DİZİ MAGAZİN


Yabancı Dizi Listeleri
Onay Alan ve İptal Edilen Yabancı Diziler Tablosu
2017 Yılında Çıkan Yabancı Diziler
2016 Yılında Çıkan Yabancı Diziler
2015 Yılında Çıkan Yabancı Diziler
Yakında Çıkacak Yabancı Diziler
En İyi Yabancı Diziler (IMDB)
Dizi Takvimi - Yabancı Dizilerin Başlama Tarihleri

SPONSOR

Dizibox